facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Право на додаткову відпустку: учасник бойових дій отримає законну грошову компенсацію

Дата публікації: 25.05.2020

Автор: Юлія Марукян/Чугуївська правозахисна група

Військовослужбовець залишився без коштів за невідгуляну додаткову відпустку. Подібні випадки у практиці Чугуївського офісу Мережі правового розвитку вже траплялися, однак цей вирізнявся доволі тривалими термінами: грошову компенсацію захиснику України не виплатили аж за п’ять років.

Колишній військовослужбовець, учасник бойових дій, який звернувся за консультацією до адвоката Чугуївської правозахисної групи Романа Лихачова, розповів,  що при звільненні зі служби не отримав законних виплат. Звільнявся він 19 березня 2019 року, і йому не нарахували і не видали грошову компенсацію відпустки як учаснику бойових дій за період з 2014 року по 2019 рік. 

Адвокат разом із клієнтом звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом. Свої вимоги вони вмотивували тим, що, отримавши статус учасника бойових дій, клієнт отримав і право на додаткову відпустку. Проте цим правом він не користувався. А це означає, що при звільненні він мав отримати грошову компенсацію за весь період невикористаної відпустки. При нарахуванні коштів при звільненні військовослужбовця військовою частиною не було згадано про невикористану додаткову відпустку та грошову компенсацію за неї.

  • Згідно із пунктом 12 статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» № 3551-ХІІ від 22 жовтня 1993 року (далі по тексту Закон України № 3551-ХІІ) учасникам бойових дій надаються такі пільги, як використання чергової щорічної відпустки у зручний для них час, а також одержання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 календарних днів на рік.
    Також, Великою Палатою Верховного Суду ухвалено рішення по зразковій справі, яке суд має враховувати при розгляді типових справ,
    – коментує Роман Лихачов.

Таким чином суд виніс рішення про визнання протиправною бездіяльність військової частини та зобов’язав нарахувати та виплатити чоловіку грошову компенсацію за невикористані календарні дні додаткової відпустки як учаснику бойових дій.Посилання на рішення суду: http://reyestr.court.gov.ua/Review/88669565

P.S. Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» у межах проекту ««Безпечна та правоспроможна громада».

Матеріал відображає позицію автора і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×