facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Ще одна «балаклійська справа»: син отримає 300 тис грн компенсації за смерть матері

Дата публікації: 15.02.2019

Автор: Чугуївська правова група

Суд задовольнив вимоги ще одного потерпілого від вибухів у місті Балаклія, що сталися внаслідок пожежі на військових складах. Того дня один зі снарядів потрапив у будинок – хазяйка отримала осколкове поранення в голову, від якого пізніше померла. Син загиблої за допомоги адвокатів Чугуївського офісу Мережі правового розвитку подав позов на військову частину, де сталася пожежа, на Міноборони України та СБУ – і виграв справу.

Київський районний суд м. Харкова розглянув справу за позовом мешканця міста Балаклія Харківської області до Міністерства оборони України, військової частини А-1352, та Управління Служби безпеки України в Харківській області. Позивач просив стягнути солідарно 300 тисяч гривень з Міністерства оборони України та в/ч А-1352 в рахунок відшкодування моральної шкоди, спричиненої смертю його матері.

Історія балаклійця Олександра* варта передмови. З нею на початку 2018 року чоловік звернувся до Офіску при Чугуївській правозахисній групі  (ЧПГ).

У попередніх матеріалах ми розповідали про вибухи внаслідок пожежі на складах із боєприпасами, що сталися 23 березня 2017 року у Балаклії, на території 65-го ракетно-артилерійського арсеналу боєприпасів (військова частина А-1352 Міністерства оборони України).

Того дня, приблизно о 12:30, у будинок матері Олександра влучив снаряд, у результаті чого виникла пожежа. У момент потрапляння снаряду жінка знаходилася в одній із кімнат свого дому і в результаті осколкового поранення отримала травми голови. У тяжкому стані її доставили в Балаклійську Центральну райлікарню з діагнозом «гостра відкрита проникаюча тяжка черепно-мозкова травма».

Після проведеного в стаціонарі лікування 25 квітня 2017 року потерпіла померла в результаті набряку головного мозку.
Дізнавшись про подробиці ситуації з вуст сина загиблої, адвокати Офісу склали від імені балаклійця позов до суду.

В суді інтереси потерпілого представляли адвокати Чугуївського Офісу Світлана Кужелєва та Роман Лихачов – за підтримки Української Гельсінської Спілки з прав людини (УГСПЛ).

Київський районний суд м. Харкова вимоги потерпілого задовольнив**.

Варто зазначити, що це вже не перша «балаклійська» справа, в якій потерпілі отримали перемогу за сприяння адвокатів ЧПГ за підтримки УГСПЛ. Так, 23 січня 2019 року  Апеляційний суд постановив: виплатити мешканцю міста Балаклія 150 тис грн компенсації за зруйноване внаслідок вибухів майно. Винність військової частини, на території якої навесні 2017 року вибухнув арсенал, встановлена остаточно. Судова справа, що стала успішною завдяки адвокатам Чугуївського офісу Мережі правового розвитку, стала прецедентом для України.

*Прізвище не вказано з етичних міркувань.

** Посилання на рішення суду у Єдиному держреєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/Review/74741300

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».
Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×