facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Учасник АТО відсудив понад 160 тисяч гривень за незаконне звільнення

Дата публікації: 17.04.2019

Юристи Чугуївського офісу Мережі правового розвитку вкотре* захистили права учасника бойових дій. Цього разу – захисника України, якого незаконно звільнили з роботи, поки він ніс службу в зоні АТО.

У травні 2017 року до Громадського центру правосуддя**, сформованого на базі Офісу при Чугуївській правозахисній групі, яка є членом Реформаторської коаліції Чугуївщини, звернувся Олександр*** – військовослужбовець, учасник АТО, щодо питання поновлення його на роботі у державному підприємстві «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О. Морозова».

Адвокат Офісу Іван Мудраченко вивчив справу клієнта. Суть її полягала в наступному: працюючи з 2000 року в ДП «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О. Морозова», харків’янин пішов боронити Батьківщину. У квітні 2017 року (18.04.2017) підписав контракт з Міністерством оборони України про проходження військової служби та був направлений у зону АТО. До речі, там чоловік перебуває й досі, захищаючи Батьківщину від збройної агресії.
Натомість конструкторське бюро 10.05.2017 року звільнило Олександра з посади.
На переконання адвоката, цим підприємство порушило законодавство України, оскільки після оприлюднення Указу Президента України від 17.03.2014 року №303/2014 “Про часткову мобілізацію” діє особливий період, а доки Президент не прийме рішення про скасування особливого періоду, на учасника АТО поширюються гарантії, встановлені в ст.119 Кодексу законів про працю України, а саме: з ним зберігається місце роботи, посада і середній заробіток.

Іван Мудраченко підготував позовну заяву про поновлення на роботі та представив інтереси учасника АТО в суді.

Рішенням**** Комінтернівського районного суду м. Харкова 11.12.2018 року Олександра було поновлено на роботі та стягнуто на його користь з ДП “Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О. Морозова” середній заробіток за час вимушеного прогулу (понад 18 місяців) у розмірі 159 тис 669 грн 12 коп та 3000 грн моральної шкоди.

Однак підприємство, де працював учасник АТО, з таким рішенням не погодилося і звернулося до апеляційного суду. В рамках письмового провадження юристи громадського центру правосуддя підтримали справу в суді, надавши суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу із доводами щодо правомірності рішення Комінтернівського районного суду м. Харкова.

В результаті Харківський апеляційний суд 05.04.2019 року погодився із рішенням Комінтернівського районного суду м. Харкова та відхилив**** апеляційну скаргу представника підприємства, чим захистив гарантовані права учасника бойових дій.

*Один із прикладів допомоги юристів ЧПГ учасникам АТО – за посиланням.

** Проект “Перший громадський центр правосуддя на Харківщині”  реалізується громадською спілкою “Мережа правового розвитку” за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках програми “Нове правосуддя”.

***Ім’я змінено з етичних міркувань.

****Посилання на судові рішення  в Єдиному держреєстрі : http://reyestr.court.gov.ua/Review/78627827
http://reyestr.court.gov.ua/Review/80975958


 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×