Боронять, консультують, доставляють гуманітарну допомогу: юристи та активісти з Миколаєва допомагають мешканцям прифронтового міста й області
Дата публікації: 02.08.2022
Автор: Олена Орлова/Мережа правового розвитку
Громадська організація «Час збирати українців» разом із командою партнерів доставили й роздали гуманітарну допомогу понад 7 тисячам мешканців прифронтової Миколаївщини. Процес вимагав ретельного планування, чіткої організації та особливих умов – не можна було наражати людей на небезпеку при обстрілах. Про гуманітарну місію, що тривала два місяці, і про те, чим живе організація під час війни, Мережі правового розвитку розповів юрист Вадим Жепало.
- Ми з Віталієм Охрименком, головою нашої організації, служимо: він – у ЗСУ, я – в теробороні… – з таких слів розпочалася наша розмова з Вадимом Жепалом, юристом ГО «Час збирати українців», яка з 2021 року є членською організацією Мережі правового розвитку.
![](https://ldn.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/590x580x279428735_3030227647229936_324552952374416769_n.jpg.pagespeed.ic.vT-b33-ifB.jpg)
![](https://ldn.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/593x432x275430087_4544009405703675_3002571636212032608_n.jpg.pagespeed.ic.3V1IrzRDGF.jpg)
Але й під час служби юристи за найменшої можливості в режимі онлайн приймають звернення земляків, надають правову допомогу та завдяки дружнім зв’язкам з іншими громадськими організаціями намагаються допомагати людям у всіх гострих питаннях, яких у мешканців області, що живе під постійними обстрілами, дуже багато. Зокрема це й гуманітарні проблеми, вирішенням яких організація займалася упродовж червня-липня.
Розповідаючи про
цю гуманітарну місію, варто розуміти, в яких умовах живуть і працюють миколаївці.
За словами
секретаря РНБО Олексія Данилова, Миколаїв знаходиться на третьому місці у
списку міст України, які зазнали найбільшої
кількості ракетних обстрілів ворожої росії упродовж кількох місяців
повномасштабної війни.
Миколаївська область фактично є прифронтовою – на її території ведуться активні
бойові дії, а місто Снігурівка та кілька десятків сіл поблизу нього окуповані
військами рф. І сам Миколаїв, і населені пункти області ворог обстрілює з
різних видів озброєння і не відмовляється від планів спробувати знову захопити
обласний центр.
З початку війни з Миколаєва виїхала майже половина з 500
тисяч його мешканців, близько 70 тисяч осіб залишаються в регіоні та отримали
статус внутрішньо переміщених осіб.
Обласний центр вже три місяці залишається без нормального забезпечення водою,
систематично зазнають пошкоджень лінії газо-, водо- та електропостачання.
![](https://ldn.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/x6ab0e7b6af2426dd.jpg.pagespeed.ic.Y0KxkdIFUs.jpg)
- За таких умов, на початку червня під час робочої зустрічі та спілкування з керівництвом громадської організації ГО «Суспільного здоров’я та позитивних дій «Час життя», яка представляє на Миколаївщині одну з найбільших пацієнтських організацій України «100% ЛЖВ», ми з’ясували, що за фінансової підтримки Всесвітньої продовольчої програмі ООН (World Food Programme) запланована масштабна доставка до області значної кількості продовольчих наборів, – розповідає Вадим Жепало.
У наборах – продукти, яких одній людині може вистачити приблизно
на місяць: крупи, консерви, олія тощо. Призначалася міжнародна гуманітарна
допомога цивільним, які перебувають у скрутному матеріальному становищі та
постраждали від війни. Насамперед це вразливі до ВІЛ та туберкульозу люди та
їхнє близьке оточення, медпрацівники, літні люди, люди з
інвалідністю, люди з низьким рівнем доходу, внутрішньо переміщені особи,
діти-сироти, діти з інвалідністю.
Обговоривши ситуацію, партнерські організації вирішили разом організувати
процеси розподілу, доставки та передачі допомоги людям.
- До реалізації місії ми залучили декілька партнерських організацій, зокрема такі як «Друге дихання», «Волонтери від народу», «Медичний контроль», «Центр розвитку житлового фонду», «Усмішка дитини», «Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю «Волна», «Центр розвитку місцевої демократії «Голос громади», «Пенітенціарна ініціатива», благодійний фонд «Юнітус». Налагодили комунікацію з керівниками органів місцевого самоврядування та об’єднаннями співвласників житлових будинків (ОСББ). До фінансування витрат на доставку продуктових наборів долучилася й наша громадська спілка «Мережа правового розвитку», – уточнює юрист.
Об’єднавши зусилля, у стислі терміни активісти та волонтери відшукали складські приміщення й автотранспорт; створили команду, яка займалася вантажними роботами; звернулися до місцевих ЗМІ з проханням якнайширше донести до людей інформацію про можливість отримати допомогу. Окремо розробили механізм видачі продовольчих наборів: важливо було зробити це так, аби уникнути значного і тривалого скупчення людей у місцях можливих обстрілів.
![](https://ldn.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/xPidsolnukh-1.jpg.pagespeed.ic.d7931UUEwH.jpg)
![](https://ldn.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/xMykolaivs-ke-1024x564.jpg.pagespeed.ic.0bjQfZ12vt.jpg)
В результаті таких злагоджених дій Миколаївська область отримала 120 тис кг продовольства. Його роздали понад 7 тисячам мешканців прифронтових населених пунктів Шевченківської, Березнегуватської, Баштанської та Новобузької об’єднаних територіальних громад, міст Миколаїв та Вознесенськ, Єланецької та Новоодеської громад.
![](https://ldn.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/xNbuh-humanitarka-2-1024x546.jpg.pagespeed.ic.Xu6kFhM-v-.jpg)
![](https://ldn.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/frtr-Bashtanka-1024x768.jpg)
![](https://ldn.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/foto-Bereznehuvate-1024x572.jpg)
- Представники організацій не лише передавали людям продовольчі набори, а й вели правопросвітницьку роботу: роз’яснювали права внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю, дітей та інших категорій, – говорить Вадим Жепало.
І додає, що зараз у його організації на часі – розширення діяльності, майже в кожній територіальній громаді є представники «Час збирати українців», справа тепер – за ресурсами та практичними проєктами, які допоможуть підтримувати людей у ці надскладні часи. Організація вже подала заявку на участь у конкурсі за проєктом «Розвиток спроможності місцевих ОГС – надавачів правової допомоги в Україні». Цей проєкт спрямовано на розвиток потенціалу місцевих організацій громадянського суспільства, діяльність яких зосереджено на наданні правової допомоги населенню, зокрема на задоволенні правових потреб внутрішньо переміщених осіб.
![](https://ldn.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/xvolontery-1024x461.jpg.pagespeed.ic.tbsupLm2WS.jpg)
P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.
ВИ МОЖЕТЕ НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ |
Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
![connect](https://ldn.org.ua/wp-content/themes/ldn-2017/img/xtwo-connect.png.pagespeed.ic.jhpVErK68_.png)
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
![support](https://ldn.org.ua/wp-content/themes/ldn-2017/img/xtwo-support.png.pagespeed.ic.0yn-eja8oh.png)
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.