Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Екстренна правова допомога від Мережі правового розвитку

Автор: Ніна Гаєвська, менеджерка з комунікацій

Вже понад місяць в активній стадії проєкт “Екстрена правова допомога для протидії COVID-19”.* Ми хочемо поділитися з вами першими його результатами, розповісти про те, що найбільше турбує тих людей, які звертаються зараз до нас за допомогою. 

На кінець травня безоплатну правову допомогу вже отримали близько 700 людей. На основі найактуальніших питань юристи офісів підготували десять матеріалів з роз’ясненнями. Ви можете знайти їх у наших рубриках “Консультації” та “Історії успіху”

Одинадцять офісів Мережі, котрі долучилися до проєкту, допомогли максимально поширити інформацію про проєкт. За травень місяць нашою інформаційною компанією було охоплено 72 641 людини, й це лише онлайн-охоплення. Знаючи, що у багатьох людей не має доступу до Інтернету, ми розмістили інформаційні плакати в магазинах, аптеках, соціальних службах та інших установах. 

На фото: інформаційні плакати розміщені партнерськими організаціями МПР в загальнодоступних місцях

Виклики, з котрими борються наші клієнти, це: втрата роботи, зменшення соціальних виплат, проблеми з кредитами, оформлення спадщини та багато пробєлемних питань, з якими зіштовхуються представники малого бізнесу. Юристка Чернігівського офісу Мережі правового розвитку (Чернігівський громадський комітет захисту прав людини) Наталія Кулікова розповідає:

“Багато звертаються по допомогу фізичні особи підприємці (ФОП) з питаннями про те, які вони мають можливості підтримки від держави і як саме її отримати. Наприклад, я нещодавно давала роз’яснення про одне з нововведень від держави, що ФОПи, які не мають найманих працівників, можуть скористатися фінансовою підтримкою на час карантину.” 

На фото: юристка Чернігівського офісу Мережі правового розвитку (Чернігівський громадський комітет захисту прав людини) Наталія Кулікова

Ці слова підтверджує юристка Білоцерківського офісу Мережі правового розвитку (ГО “Правова єдність”) Інна Малишко

“ФОПам дуже не просто в тій ситуації, багато хто втратив джерела для існування та знаходяться зараз в скрутному фінансовому становищі. Тому я підготувала консультацію, яка має допомогти ФОПам, котрі виховують дітей, отримати на це допомогу.”  

На фото: юристка Білоцерківського офісу Мережі правового розвитку
(ГО “Правова єдність”) Інна Малишко

Адвокат Кам’янець-Подільського офісу Мережі правового розвитку (ГО “Асоціація юристів м. Кам’янець-Подільського”) Тетяна Петрунькова підготувала консультацію “Самоізоляція як страховий випадок”. Тетяна коментує свій вибір теми: 

“На час дії протиепідемічних заходів виплати допомоги по тимчасовій втраті працездатності (оплата за лікарняними) за загальними страховими випадками продовжуються. Однак, мало хто знає, що на період карантину перелік страхових випадків, за яким надають допомогу розширено.”

На фото: адвокат Кам’янець-Подільського офісу Мережі правового розвитку
(ГО “Асоціація юристів м. Кам’янець-Подільського”) Тетяна Петрунькова

Нагадаємо, що безоплатну правову допомогу від організацій Мережі правового розвитку ви можете отримати: 

  1.  на нашому сайті ldn.org.ua через ОНЛАЙН-ЧАТ з черговим юристом 7 днів на тиждень з 10 до 16
  2. знайти контакти найближчого до себе офісу на ОНЛАЙН-МАПІ 
  3. пошукати відповіді в готових ПОРАДАХ від наших ЮРИСТІВ в рубриці Консультації 

Ініціатива підтримується в рамках проєкту ПРООН “Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні”, що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00 кожного дня (обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×