facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Мережа правового розвитку посилюватиме потенціал правозахисних організацій з 7 областей України за підтримки ПРООН та Уряду Канади

Наприкінці  вересня низка громадських організацій із Дніпропетровської, Запорізької, Харківської, Донецької, Луганської, Миколаївської та Чернігівської областей розпочнуть навчання за річною програмою проєкту «Розвиток спроможності місцевих ОГС – надавачів правової допомоги в Україні», що його впроваджує Мережа правового розвитку (МПР) за підтримки ПРООН та Уряду Канади.

На фото: Спеціалістка із верховенства права програми розвитку ООН в Україні Анна Стороженко

Спеціалістка із верховенства права Програми розвитку ООН в Україні Анна Стороженко відзначила важливу роль невеликих організацій, які працюють у громадах. «Проєкт дає хорошу можливість посилити спроможність організацій надавати якісні послуги внутрішньо переміщеним особам  та розвиватися»,  сказала пані Стороженко. 

Варто згадати, що більшість організацій, які за конкурсом були обрані для участі у проєкті, не мають і п’яти років досвіду, а три з них   створено лише цьогоріч, у 2022. В умовах повномасштабної війни в Україні кожна з обраних організацій проєкту  змушена переглядати підходи  до роботи, адаптуватися до умов нових у громадах, де вони нині перебувають  у зв’язку з тим, що їхні колишні громади, де вони працювали раніше, тимчасово непідконтрольні Уряду України. 

На фото: програмний директор МПР Віталій Охріменко

«Напевно після 24 лютого не залишилося жодної організації, яка б сказала, що їхні  стратегії залишилися ефективними. Вони зіштовхнулися з викликами, які сильно підірвали організаційну спроможність. Наше громадянське суспільство гідно показало себе. З іншого боку, розуміємо, що це довготривала війна, і ми мусимо бути сильними. Наша сила – в об’єднанні, підсиленні один одного. Цей проєкт, зокрема, є майданчиком, щоби більше спілкуватися, об’єднуватися для того, щоби разом бути сильнішими», – зазначив програмний директор МПР Віталій Охріменко.

Навчальну програму розраховано на керівників громадських організацій, менеджерів напрямів, юристів. До неї залучена команда тренерів та експертів, які мають значний досвід та багато успішних досягнень   у своїх сферах. Зупинимося докладніше  на досвіді кожного з тренерів програми. 

Руслан Бахтиєв знає багато організацій з середини, допомагає їм вибудовувати стратегії. Він вкаже шляхи можливого інституційного розвитку організацій; ознайомить з інструменти інституційної сталості; на тактичному рівні допоможе організувати процес роботи в контексті надання правової допомоги.

Ірина Глущенкова теж багато років працювала як з громадськими організаціями, так і з представниками сфери доступу до правосуддя, зокрема з безоплатною правовою допомогою, прокуратурою та адвокатською спільнотою. Тренерка навчатиме ефективній внутрішній комунікації, розвиватиме навички стрес-менеджменту та емоційного інтелекту.

Марина Говорухіна – відома експертка із комунікацій.. З нею учасники/-ці проєкту  вчитимуться правильно працювати з антикризовими комунікаціями та зможуть зробити свої організації більш впізнаваними.

Ольга Семенюк – практикуюча адвокатка, тренерка. Ольга допомогатиме в розвитку навичок роботи з внутрішньо переміщеними особами, професійної комунікації з клієнтами; допоможе розібратися із законодавчою базою та тим, як вона впроваджується на практиці. 

 Крім того, своїм практичним досвідом поділяться представники і представниці МПР та інших організацій коаліції «Солідарність та справедливість», зокрема – Юрфем. Так, організації-учасниці отримають знання про надання ефективної правової допомоги, налагодження гендерно чутливих сервісів. 

Навчальну програму розділено на модулі й орієнтовано на три групи навчальних заходів. Першу групу спрямовано на організаційний розвиток та забезпечення сталості процесів у організаціях, їхню інституційну стійкість.

Другу – на розвиток правових послуг, які надають організації-учасниці проєкту або планують надавати у найближчому майбутньому.

Третю – особистісний розвиток учасників команди організацій.

На фото: директорка з оргрозвитку МПР Ірина Чайка

«Вся програма складається з чотирьох модулів – починатиметься з модуля, який надаватиме понятійну базу всієї програми. Між навчальними модулями будуть проміжні періоди, під час яких учасники активно працюватимуть із менторами для впровадження знань та навичок», – розповідає директорка з організаційного розвитку МПР Ірина Чайка.

Загалом в проєкті працюватимуть 10 менторів, яких координуватиме Анна Уварова – експертка, яка розвиває інститут менторства в українському громадянському суспільстві протягом багатьох років: 

«Завданням ментора є визначити від одного до трьох фокусів, над якими будуть працювати організації протягом усієї програми, та  шлях досягнення цілей. На цьому шляху їх і підтримуватимуть ментори».

Крім того, Анна Уварова відслідковуватиме й  динаміку успіху, що вдалося і навпаки, під час регулярних зустрічей з усіма учасниками/-ицями проєкту.

На фото: виконавчий директор МПР Євген Полтенко

«Ми маємо величезний досвід, та експертизу. На цьому шляху ми теж помилялися, зустрічали серйозні виклики  і знаходили рішення. Організації-учасниці проєкту зможуть не повторювати наших помилок і не втрачати час на відпрацювання ефективних моделей. Завдяки нашим експертам, менторам і тренерам вони пройдуть цей шлях набагато швидше й ефективніше», – зазначив виконавчий директор МПР Євген Полтенко. 

Однією з умов досягнення ефективності є використання інструменту самооцінки організаційного розвитку, який має пройти кожна із організацій-учасниць проєкту. Її результати вплинутьна напрями допомоги менторів. Інструмент розробила Мережа правового розвитку та ефективно впроваджує його з 2016 року для посилення своїх членських організацій.

Проєкт «Розвиток спроможності місцевих ОГС – надавачів правової допомоги в Україні» впроваджується Мережею правового розвитку за підтримки ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Уряду Канади.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Канади, Данії, Німеччини, Японії, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції і Швейцарії.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×