facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Мережа правового розвитку вітає з 2020

Дата публікації: 30.12.2019

Автор: Євген Полтенко, виконавчий директор Мережі правового розвитку

Від всієї Мережі правового розвитку вітаємо Вас з наближенням Нового 2020 року! 

За рік, який вже відходить в історію, 2019, нам вдалося здійснити багато важливих речей. Зазначимо основні наші перемоги, якими ми найбільше пишаємось.

Звичайно, все це досягнення великої команди людей — організацій та партнерів Мережі. Озираючись на цей рік, ми побачили, що наша робота фокусувалась на 3 основних сферах:

  1. дослідження
  2. творення
  3. самовдосконалення

Почнемо з досліджень, адже на них ґрунтується професійність нашої роботи.

Організації Мережі провели дослідження правових проблем та потреб у 6 громадах, що розташовані у 6 різних регіонах нашої країни. Результати цих досліджень дозволять громадам, спираючись на реальні потреби їх мешканців, розробити та впровадити місцеві програми доступу до правосуддя.

Про те як все починалось можна дізнатись тут.

Учасники навчання – представники 7 громад із 5  областей України. Фото: Мережа правового розвитку. 

Мережею проведений моніторинг прозорості та доступності судів у 3 областях: Полтавській, Харківській та Чернівецькій. 

Цей моніторинг допоміг проаналізувати ті аспекти роботи судів, які потребують вдосконалення. Ці рекомендації сприятимуть якіснішому наданню послуг судами та підвищенню до них довіри людей.

На нашому сайті ви можете ознайомитись про те, як було проведено навчання виконавців дослідження задоволеності відвідувачів суду.

На фото: учасники тренінгу в м. Чернівці 

Ми спільно з Мережею хабів громадянського суспільства підготували тіньовий звіт про виконання Україною Міжнародного пакту про громадянські та політичні права

Це було зроблено для розбудови конструктивного діалогу з державою та місцевим самоврядуванням, для захисту прав вразливих верств, зокрема внутрішньо переміщених осіб, дітей, осіб, які утримуються в місцях неволі, та представників ромських громад.

Експерти Мережі дослідили фактичний шлях до правосуддя людей на Сході України.  Ми з’ясували, чим реальний шлях людей, що добиваються правосуддя, відрізняється від того, що закріплений у законодавстві. Та запропонували можливі розв’язання виявлених проблем.

Фото: Обговорення проблем, виявлених дослідженням. Сєвєродонецьк, Луганська область, 13.12.2019

Мережа долучилася до творення нових моделей доступу до правосуддя.

Ми серед перших українських організацій, які пілотували модель Громадського центру правосуддя

Це «вікно» доступу людей до правових, адміністративних та соціальних послуг. Крім правової допомоги, Центр створює можливості для вирішення повсякденних проблем мешканців громади через альтернативне вирішення спорів, а також через побудову діалогу між громадою та владою.

На фото справа наліво: керівних Першого громадського центру правосуддя на Харківщині Роман Лихачов та заступник начальника Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Сергій Рогозін

Мережа правового розвитку стала однією зі співзасновниць Української школи практичних знань з питань доступу до правосуддя.

Створення школи має на меті побудову системи постійного практичного навчання представників тих організацій, діяльність яких спрямована на посилення правової спроможності як громадян, так і місцевих громад та вразливих спільнот.

Урочисте підписання Меморандуму про заснування Української школи сприяння доступу до правосуддя. 

Спільно з нашими партнерами із Центру прав людини ZMINA ми організували серію адвокаційних зустрічей щодо необхідності реформування системи «прописки»

Спрощення системи реєстрації місця проживання буде корисним як мобільним громадянам, так і тим, хто постійно мешкає у своїй громаді. Адже коли місцева влада матиме реальні дані про населення громади, вона зможе краще розраховувати бюджет на інфраструктуру та потреби своїх мешканців.

На фото: Людмила Янкіна – керівниця проєктів ZMINA. Центр прав людини.

Мережа правового розвитку завжди прагне до самовдосконалення

Саме тому вже вчетверте відбувся зовнішній моніторинг організаційної спроможності наших організацій. Його результати підтвердили ефективність тих механізмів мережевої взаємодії, які ми послідовно впроваджуємо. Свідчення цьому — загальномережевий індекс організаційної спроможності, який у порівнянні з попереднім роком зріс на 7%.

На фото: спеціальна відзнака ГС “Мережі правового розвитку”. Фото Наталі Бімбірайте

Нам також приємно згадати, що Річний звіт Мережі правового розвитку вдруге поспіль відзначено на Національному конкурсі публічних звітів про діяльність організацій громадянського суспільства

І найголовніше, крім всіх згаданих досі досягнень, наші юристи допомагали людям вирішувати їх правові проблеми. Понад 7000 осіб отримали правову допомогу від Мережі правового розвитку, в наших офісах та через єдиний в Україні онлайн-чат правового консультування.

Підсумки року це нагода оцінити, наскільки наша робота потрібна та корисна людям, нашим громадам. Ми продовжуємо працювати для вас і з вами, посилюючи правові можливості, захищаючи права і свободи розвиваючи громади. 

Веселих свят! Правоспроможного Нового року!

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×