facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Чекала понад два роки: переселенці допомогли стягнути аліменти на дитину

Дата публікації: 24.06.2024

До Коломийської ГО «Трикутник» пані Оксана*, переселенка з Краматорського району Донецької області, звернулася з проханням допомогти стягнути аліменти з боржника, батька її дитини.

Жінка хотіла отримати і направити на виконання судове рішення (судовий наказ) про стягнення аліментів. Розповіла, що судовий наказ про стягнення аліментів було видано в січні 2022 року, але отримати в суді документ і подати на виконання вона не встигла. Причина зрозуміла: почалося повномасштабне вторгнення, і район, де мешкала пані Оксана, окупували росіяни.

Юристка ГО «Трикутник» Наталія Кравченко проконсультувала переселенку, підготувала документи і надала правовий супровід.

Керувалася юристка зокрема тим фактом, що оскільки деякі суди не мають можливості здійснювати правосуддя під час воєнного стану, Верховний суд розпорядженнями змінив територіальну підсудність судових справ на інші суди. Відповідна інформація про це є на сайті суду.

Почали з того, що в додатку Дія (сервіси, судові послуги, судові справи) знайшли судовий наказ в електронному вигляді і отримали реквізити документа.

Далі Наталія Кравченко підготувала заяву про отримання судового наказу і роз’яснила пані Оксані алгоритм направлення документа до відповідного суду за зміненою територіальною підсудністю.

Через деякий час жінка поштою отримала завірену копію судового наказу.

Наступним кроком стала підготовка і направлення заяви про відкриття виконавчого провадження до відповідної державної виконавчої служби. Після отримання заяви ДВС було відкрито виконавче провадження.

І невдовзі пані Оксана повідомила, що вже отримує аліменти на дитину.

Коментує юристка

Наталія Кравченко
юристка ГО «Трикутник».

Подібні питання виникають доволі часто: громадяни, які були вимушені покинути своє місце проживання у зв’язку з тимчасовою окупацію, не завжди знають, що суди, які розглядали їхні справи, також змінили свою підсудність.

І державні виконавчі служби функціонують, але вже в іншій місцевості. Інформацію про місцезнаходження та контактні телефони відповідних органів слід шукати на офіційних сайтах.

Примусове виконання судових рішень про стягнення аліментів здійснює відділ Державної виконавчої служби (ДВС), повноваження якого поширюються на територію, де перебуває/проживає або працює боржник за аліментами.

На жаль, у разі проживання боржника на тимчасово окупованій території виконання рішення суду (судового наказу) іноді може стати неможливим.

Однак у такому разі є можливість отримати тимчасову державну допомогу дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів чи не мають можливості утримувати дитину.

Якщо рішення суду (судовий наказ) про стягнення аліментів не виконується у зв’язку з ухиленням боржника від сплати аліментів або відсутністю у нього коштів та іншого майна, на які за законом може бути звернено стягнення, дитині призначається тимчасова державна допомога за рахунок коштів Державного бюджету України.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».

Ви можете отримати індивідуальну консультацію через онлайн-чат Мережі правового розвитку. Чат працює щодня з 10:00 до 16:00. Допомогу надають юристи та юристки правозахисних організацій, які входять до складу Мережі правового розвитку.

Читайте також:

За який термін нарахують аліменти на дитину, якщо шлюб розірвали рік тому, а на аліменти подати лише зараз?

Батько не платить аліменти і не має власного майна — чи передбачена державна допомога на дитину?

За яким принципом нараховуються заборговані за кілька років аліменти на дитину?

Один із батьків не виконує рішення суду щодо визначення місця проживання дитини: як діяти?


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×