facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Мережа правового розвитку у 2020 році

Дата публікації: 31.12.2020

1. Реагування на виклики пандемії

Мережа правового розвитку, як і решта світу, намагається максимально адаптуватися під нові реалії та зробити все можливе, щоб допомагати іншим у цих непростих умовах. Мережа ініціювала низку заходів з реагування на спалах пандемії COVID-19: 

Загалом правову допомогу впродовж 2020 року від організацій Мережі отримали понад 10 тис осіб. Це на 80% більше, ніж попереднього року. Причому половину цієї допомоги було надано через дистанційні інструменти, зокрема через єдиний системно працюючий в Україні онлайн чат для правового консультування.

2. Розвиток громад на Сході України з пріоритетом прав людини 

Мережа правового розвитку спільно з Українською Гельсінською спілкою з прав людини об’єдналися з партнерськими організаціями з Донецької та Луганської областей – і здійснили моніторинг дотримання прав людини місцевим самоврядуванням у 15 громадах, що розташовані на підконтрольних уряду України територіях Донеччини та Луганщини.

Мета цього проєкту, що впроваджується з використанням інноваційного інструменту – Місцевого індексу прав людини – допомогти владі та місцевим мешканцям побачити реальну картину в соціальній сфері, сферах доступу до правосуддя та безпеки: які є досягнення; які проблеми існують, але про них ніхто не знає; які є прогалини та виклики, які відповіді на них давати. Детальніше можна ознайомитися в публікаціях:
Презентація попередніх результатів дослідження за напрямками правосуддя та безпека;
Презентація попередніх результатів дослідження за напрямками гідний рівень життя та соціальний захист вразливих категорій населення.

3. Єдине вікно доступу до правосуддя для мешканців Білої Церкви 

Мережа правового розвитку створила вже другий  Громадський центр правосуддя. Цьогоріч такий  мультифункціональний майданчик для налагодження взаємодії між місцевою владою та мешканцями громади для вирішення їхніх щоденних правових потреб та забезпечення доступу до правосуддя з’явився у Білій Церкві, що на Київщині. Центр створений на базі місцевої організації Мережі – «Правова єдність».

Серед основних завдань Центру – полегшення доступу людей до адміністративних та соціальних послуг, надання правової допомоги, зокрема вразливим та соціально незахищеним верствам населення, врегулювання спорів за допомоги процедури альтернативного вирішення спорів (медіації) та здійснення інших заходів.

Ознайомитися з досягненнями Центру за перший рік роботи можна тут.

4. Досліджуючи правові потреби громад, зміцнюємо перспективи їх розвитку 

Вже другий рік поспіль Мережа правового розвитку в межах Української школи практичних знань з питань доступу до правосуддя координує впровадження програми “Правоспроможна громада”. Метою програми є дослідити потреби мешканців українських громад у сфері правосуддя – і на основі результатів цих досліджень пропонувати місцевому самоврядуванню можливі варіанти вирішення виявлених проблем. Учасники програми, які долучилися до її реалізації у 2019 році, вже завершили всі етапи дослідження, ініціювали на їх основі розробку місцевих програм з доступу до правосуддя та активно адвокатують прийняття цих програм. Першою успішно цього досягла команда з Широківської громади, Запорізька область.

У 2020 році до програми приєдналися 4 громади з Київської, Черкаської та Миколаївської областей, які провели свої дослідження і готуються до наступного етапу у 2021-му.

Ознайомитися з умовами програми можна тут.

5. Впровадження концепції людиноцентричного правосуддя в Україні

У 2020 році Мережа правового розвитку стала однією з ініціаторів циклу  загальнонаціональних обговорень з метою впровадження людиноцентричного підходу до правосуддя. Цей підхід базується на потребах людей і спрямований на вирішення проблем у доступі до правосуддя, які мають для них найбільше значення. Людиноцентричне правосуддя покликане забезпечити рівний доступ до правосуддя для всіх – незалежно від рівня доходів, статі, віку, расової чи етнічної належності та інших ознак, і потреба в ньому є ще більш нагальною у сьогоднішніх складних умовах, спричинених пандемією COVID-19. 

Детальніше можна ознайомитись тут.

6. Участь у створенні міжнародної фундації COVID-19 Grassroots Justice Fund

Приємно, коли експертиза та досвід представників Мережі правового розвитку є затребуваними у реалізації різноманітних ініціатив. Світові лідери та групи громадянського суспільства оголосили про заснування Міжнародної фундації COVID-19 Grassroots Justice Fund 18 липня 2020 року. Виконавчого директора Мережі правового розвитку Євгена Полтенка було запрошено до складу відбіркового комітету Фонду підтримки низових правозахисних ініціатив у протидії COVID-19. А вже наприкінці року перші низові ініціативи з усього світу отримали підтримку фундації.

7. Друга Київська міжнародна програма посилення правових можливостей Kyiv LEPP

Мережа правового розвитку активно долучилися до організації та проведення цьогорічної програми KyivLEPP. Це Київська практична програма посилення правової спроможності, інкубатор інноваційних ідей у сфері доступу до правосуддя в Україні та світі. 

У 2020 до програми долучилися 5 команд інноваторів із Кенії, Киргизстану, Північної Македонії, Польщі та України. Вони запропонували ідеї, як вдосконалити систему доступу до правосуддя у своїх країнах. І протягом останнього тижня листопада, під час онлайн зустрічей, за методологією дизайн-мислення експерти Kyiv LEPP допомогли цим ідеям розвинутися у прототипи рішень.

З результатами програми та проєктами учасників можна ознайомитись тут.

8. Перспектива-2025 

Одним із найважливіших досягнень Мережі у 2020 році стала розробка стратегічного плану на наступні 5 років діяльності спілки. Учасники стратегування провели глибокий аналіз макросередовища та оцінку внутрішньої ситуації за результатами моніторингу організаційного розвитку МПР визначили фокус планування:  

  • сформували розуміння продуктів та послуг, їх відповідності потребам цільових аудиторій; 
  • деталізували план з формування та розширення спектру цільових аудиторій; 
  • та головне – визначили, які дії необхідно вжити для підтримки та розвитку членських організацій.

Діяльність Мережі правового розвитку була насичена подіями, масштабними проєктами та продуктивними зустрічами. Криза стимулювала думати швидко, тестувати та впроваджувати нові технології та інструменти. Ми не плануємо зупинятися на досягнутому і бачимо попереду багато викликів, з якими готові зустрітися! Дякуємо нашим партнерам та учасникам наших проєктів – без вас це було б неможливо! 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×