facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Аналізуємо правову допомогу, надану Мережею правового розвитку в I кварталі 2021 року

Дата публікації: 16.04.2021

Автор: Ніна Гаєвська, менеджерка з комунікацій Мережі правового розвитку

Мережа правового розвитку​ провела аналіз звернень до Офісів Мережі щодо отримання правової допомоги за I квартал 2021 року. Як свідчать ці дані, порівняно з IV кварталом 2020 року змінилася пріоритетність питань, з якими люди зверталися за правовими консультаціями до наших організацій. Зараз на першому місці – категорія адміністративного права, далі – цивільне, житлове, трудове, земельне право та питання соціального забезпечення. 

Обмеження аналізу 

  • Інформація представлена відповідно до даних системи кейс-менеджменту Громадської спілки “Мережа правового розвитку” та ілюструє зареєстровану інформацію згідно з наданими консультаціями в офісах та дистанційно (телефоном, через електронну пошту, сервіси миттєвих повідомлень, відеоконферензв’язок та через онлайн-чат на веб-сайті Мережі).
  • Інформацію Офіси Мережі збирають в окремих населених пунктах, тому звернення можуть не ілюструвати тенденцію на всю область, а лише на клієнтську аудиторію організацій цих населених пунктів. З повним переліком населених пунктів, у яких розташовані офіси Мережі правового розвитку, ви можете ознайомитись за посиланням: https://ldn.org.ua/office/

Загальна кількість осіб, яким була надана правова допомога організаціями Мережі правового розвитку за І квартал 2021 року, склала 4274. Для порівняння: за аналогічний період 2020 року (І квартал) допомога була надана 1097 особам (тобто у 2021 році на 390% більше).

За характеристикою цільової аудиторії всі звернення у цьому періоді стосувались індивідуальних справ (100%), з колективними проблемами (0%) звернень не було зафіксовано. 

Дізнаються про Мережу правового розвитку з різних джерел, але лідером такі й залишаються поради родичів та знайомих (43,9%), через мережу Інтернет (26,1%), порівняно з попереднім періодом значно збільшилась кількість перенаправлень від партнерських установ та організацій (14,9% проти 8,1% у IV кварталі 2020). Майже на незмінному рівні працює для привернення уваги до МПР зовнішня реклама (7,8%) та інформація, отримана через друковані ЗМІ (7,3%).

Майже вирівнялось гендерне співвідношення звернень за правовою допомогою – це жінки (51,7%), чоловіки – (48,3). 

Звернення за правовою допомогою від мешканців сіл становили 27,3%, а від мешканців міст –  72,7%, тобто вдвічі більше.

За віком кількість звернень розподілилась наступним чином: до 17 років – 0,2%, 18-29 років – 3,9%, 30-45 років – 19,8%, 46-59 років – 65,9%, 60 років та більше – 10%.

Щодо категорій справ, з якими звертаються за правовими консультаціями, то на першому місці адміністративне право (6,9%), на другому – цивільне право (6,8%), третє місце тепер посідає житлове право (5,7%), четверте місце – трудове право (4,9%), п’яте місце розділили питання земельного права (4,2%), соціального забезпечення (4%) та спадкове право (4%). 

У зв’язку з карантином і великою кількістю питань, що виникли внаслідок цього, на сайті ми створили сторінку “Спецкатегорія COVID-19, на якій розміщена вся найбільш актуальна інформація: графік роботи офісів Мережі та додаткові контакти для дистанційних консультацій, відповіді на поширені питання, новини щодо змін законодавства тощо. 

Традиційно фахівці Мережі правового розвитку підготували за найбільш популярними категоріями справ низку правових консультацій та інформацію про практичний досвід вирішення подібних правових проблем: 

  1. Адміністративне право:
    Нові санкції щодо учасників дорожнього руху
    Карантин: чи потрібно носити маски у парках, скверах і громадських місцях
    Протокол про адміністративне порушення під час локдауну: що варто знати
  2. Цивільне право:
    Аванс взяв – а роботу не виконав: несумлінний майстер поверне гроші через суд
  3. Житлове право:
    «Химерні» борги газовиків оперативно скасували через суд
  4. Трудове право:
    Заробітну плату затримують «через карантинні заходи»: що робити
    Як медику отримати 300% доплати за участь у роботах з ліквідації COVID-19
  5. Земельне право:
    Приватизація, або Як безоплатно отримати земельну ділянку
  6. Соціальне забезпечення:
    Які доходи враховуються при призначенні допомоги на дітей одиноким матерям
    Людина прикута до ліжка: особливості посвідчення заповіту в умовах карантину

Ви завжди можете ознайомитися із більшою кількістю консультацій та успішних історій на нашому сайті або звернутися за онлайн-консультацією юриста до нашого чату.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×