Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Аналізуємо правову допомогу, надану Мережею правового розвитку у ІІ кварталі 2020 року

Автор: Ніна Гаєвська, менеджерка з комунікацій Мережі правового розвитку

Мережа правового розвитку​ провела аналіз звернень до Офісів Мережі щодо отримання правової допомоги за ІІ квартал 2020 року. Як свідчать дані, як і у попередні періоди, незважаючи на карантин, найбільшу кількість консультацій правники МПР надавали за сімейними питаннями. Проте консультації щодо трудових відносин сильно змінили свою позицію в рейтингу, перемістившись із дев’ятого місця на третє.

Обмеження аналізу 

 • Інформація представлена відповідно до даних системи кейс-менеджменту Громадської спілки “Мережа правового розвитку” та ілюструє зареєстровану інформацію згідно з наданими консультаціями в офісах та через онлайн-чат на сайті Мережі.
 • Інформація збирається офісами Мережі в окремих населених пунктах, тому звернення можуть не ілюструвати тенденцію на всю область, а лише на клієнтську аудиторію організацій цих населених пунктів. З повним переліком населених пунктів, у яких розташовані офіси Мережі правового розвитку, ви можете ознайомитись за посиланням: https://ldn.org.ua/office/

У переважній більшості клієнтам були надана первина правова допомога (93,9%) та лише в окремих випадках — вторинна (5,52%), послуги медіації (0,21%), із вирішення проблеми у громаді (0,15%) та фасилітації діалогу. 

За характеристикою цільової аудиторії справ найбільшу кількість становлять індивідуальні справи (97,79%), за ними — колективні проблеми (1,71%) й на останньому місці — проблеми в громаді (0,49%). 

До організацій Мережі правового розвитку звертаються дуже різні клієнти. Ми підготували невелику аналітику про те, хто вони та звідки дізналися про наші послуги.

Найбільший відсоток звернень – за порадою родичів та знайомих. Отже, рівень та якість наданих послуг викликає у людей бажання рекомендувати нас близьким та друзям. Також значна частина наших клієнтів дізнається про нас через мережу Інтернет.

Більша частина наших клієнтів – це жінки (58, 6%) та трошки менше чоловіків (41,4). 

Щодо категорій справ, з якими звертаються за правовими консультаціями, то на першому місці залишаються сімейні справи (13,4%), на другому — питання соціального забезпечення (9,8%), третє місце тепер посідають питання трудових відносин (8,5%), четверте місце й надалі – спадкові питання (8,3%), а п’яте –земельні відносини (6,3%). 

Загальна кількість справ, зареєстрованих організаціями Мережі правового розвитку у її системі кейс-менеджменту за ІІ квартал 2020 року, склала 2229. Ця допомога була надана 2124 особам.

У зв’язку з карантином і великою кількістю питань, що виникли внаслідок цього, на сайті ми створили сторінку, на якій розміщена вся найбільш актуальна інформація: графік роботи офісів Мережі та додаткові контакти для дистанційних консультацій, відповіді на поширені питання, новини щодо змін законодавства тощо. 

Традиційно фахівці Мережі правового розвитку підготували за найбільш популярними категоріями справ низку правових консультацій та інформацію про практичний досвід вирішення подібних правових проблем: 

 1. Сімейні справи:
  Карантин і домашнє насильство: як протидіяти і куди звертатися
  Карантин «допоміг» розлучитися без стресу
 2. Соціальне забезпечення:
  Дитина народилася під час карантину: як оформити он-лайн виплати
  Допомога при народженні дитини: що змінилося у 2020-му (+зразки заяв)
 3. Трудові відносини:
  Право на безпечну дистанційну працю в умовах карантину
  Карантин – не привід для звільнення
 4. Спадкові:
  Брат і сестра мирно розділили батьківську землю
  Строки для прийняття спадщини: не пропустіть
 5. Земельні відносини:
  Закон про відкриття ринку землі: що він запроваджує (+інфографіка)
  Пропустив термін прийняття спадщини під час карантину – ситуацію вирішив через суд

Ви завжди можете ознайомитись з більшою кількістю консультацій та успішних історій на нашому сайті, або звернутись за онлайн-консультацією юриста до нашого чату!

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×