facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Аналізуємо правову допомогу, надану Мережею правового розвитку в IV кварталі 2020 року

Дата публікації: 28.01.2021

Автор: Ніна Гаєвська, менеджерка з комунікацій Мережі правового розвитку

Мережа правового розвитку​ проаналізувала звернення до Офісів Мережі щодо отримання правової допомоги за IV квартал 2020 року. Як свідчать ці дані, як і в попередні періоди, перше місце посідають сімейні справи, а от друге залишилось за питаннями трудових відносин, тоді як на третьому – земельні питання.

Обмеження аналізу 

  • Інформація представлена відповідно до даних системи кейс-менеджменту Громадської спілки “Мережа правового розвитку” та ілюструє зареєстровану інформацію згідно з наданими консультаціями в офісах та дистанційно (телефоном, через електронну пошту, сервіси миттєвих повідомлень, відеоконферензв’язок та через онлайн-чат на веб-сайті Мережі).
  • Інформація збирається офісами Мережі в окремих населених пунктах, тому звернення можуть не ілюструвати тенденцію на всю область, а лише на клієнтську аудиторію організацій цих населених пунктів. З повним переліком населених пунктів, у яких розташовані офіси Мережі правового розвитку, ви можете ознайомитись за посиланням: https://ldn.org.ua/office/

За характеристикою цільової аудиторії справ найбільшу кількість становлять індивідуальні справи (99,96%), за ними — колективні проблеми (0,4%). 

Дізнаються про Мережу правового розвитку з різних джерел, але лідером такі і залишаються поради родичів та знайомих (43,6%). Дізнаються також через мережу Інтернет (22,4%), дещо поступається місцем зовнішня реклама (17,3%), інформація, отримана через друковані ЗМІ, та перенаправлення від партнерських установ та організацій знаходяться приблизно  на одному рівні (близько 8%).

Більшість наших клієнтів – це жінки (56,4%), чоловіки – (43,6). 

Звернення за правовою допомогою від мешканців сіл становили 30,6%, а від мешканців міст –   69,4%, тобто вдвічі більше.

За віком кількість звернень розподілилась наступним чином: до 17 років – 0,2%, 18-29 років – 3,7%, 30-45 років – 19,3%, 46-59 років – 67,5%, 60 років та старші – 9,3%.

Щодо категорій справ, з якими звертаються за правовими консультаціями, то на першому місці залишаються сімейні справи (10,6%), на другому – трудові відносини (8%), третє місце тепер посідають земельні відносини (7,7%), четверте – спадкові питання (6%), п’яте місце розділили питання з пенсійного (3,7%) та соціального забезпечення (3,3%). Хочемо відзначити, що пандемія загострила багато різноманітних питань. 

Загальна кількість осіб, яким була надана правова допомога організаціями Мережі правового розвитку за ІV квартал 2020 року, склала 4517. Для порівняння: за аналогічний період 2019 року (ІV квартал) допомога була надана 1613 особам (тобто у 2020 році на 280% більше).

У зв’язку з карантином і великою кількістю питань, що виникли внаслідок цього, на сайті ми створили сторінку, на якій розміщена вся найбільш актуальна інформація: графік роботи офісів Мережі та додаткові контакти для дистанційних консультацій, відповіді на поширені питання, новини щодо змін законодавства тощо. 

Традиційно фахівці Мережі правового розвитку підготували за найбільш популярними категоріями справ низку правових консультацій та інформацію про практичний досвід вирішення подібних правових проблем: 

  1. Сімейні справи:
    Яким має бути мінімальний розмір аліментів і як добитися перерахунку
    Стягнення аліментів на утримання дружини
    Аліменти на дитину: як отримати (+шаблон заяви)
  2. Трудові відносини:
    Карантин: оплата праці у період простою не з вини працівника
    Чи може роботодавець звільнити працівника, який відсутній на роботі через карантинні обмеження
  3. Земельні відносини:
    Принцип формування черги на землю
    При оформленні земельної ділянки погодження архітектора потрібно не завжди
  4. Спадкові:
    Хто має право на отримання обов’язкової частки у спадщині
  5. Пенсійне забезпечення:
    Соціальна допомога пенсіонерам, які не мають відповідного трудового стажу
    Соціальна допомога непрацюючій особі, яка не набула права на пенсійну виплату
  6. Соціальне забезпечення:
    Грошима або речами: чи можна самим обрати формат «пакунка малюка»
    Як оформити соціальну допомогу на дитину, якій не встановлена інвалідність

Ви завжди можете ознайомитись з більшою кількістю консультацій та успішних історій на нашому сайті, або звернутись за онлайн-консультацією юриста до нашого чату!

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×